620 7676

Otsi

169.-

Lõuna-Eesti kuppelmaastikud ja Metsavenna talu saladused / 1.-2. august 2019

Augustikuine põnev reis Lõuna-Eestisse ja Metsavenna tallu.
Reis viib Paidesse ajakeskusse Wittenstein ja Imaveres asuvasse kuulsasse jaanalinnufarmi. Võrus uudistame vastavatud uut linna keskväljakut ja imetleme rannapromenaadi.
Naudime Rõuge kuppelmaastikku, käime Ööbikuorus ja kauni arhitektuuriga vaatetornis.
Külastame Saunamaad ja kauni käsitööga Kostikuuri.
Põikame sisse Lätimaale Ape linna ja teeme sisseostusid. Reisi tipphetkeks on Metsavenna talu koos toeka einega.

46.-

“Ihu paradiis. Suurte sündmuste eelõhtu”/UUS SUVELAVASTUS! 16. juuni 2019 Pärnus Koidula muuseumi aias

Suure Vene impeeriumi serval igatseb õidepuhkemist väike provintsilinnake Pärnu, mille veerel asub vastvalminud askeetlik supelasutus. Nõnda vilets, et kõrgseltskonna supelsaksad seda lausa mudaauguks sõimavad.
Ja just siin, veel avamist ootavas vannimajas, satuvad juhuse tahtel kokku Vändra kirikuõpetaja verinoor kutsar Johann Voldemar Jannsen ja Riia teatri skandaalne dirigent Richard Wagner.
See kohtumine vallandab kaelamurdvate ja elumuutvate sündmuste ahela. Iseloomult vastandlikud, kuid ideaalidelt ohtlikult sarnased härrasmehed pistavad rinda nii vananenud mõtteviiside, isepäiste naiste kui ka raevuka ilmaga. Ja polegi selge – kumb on raskem, kas saksast sakslast või orjast eestlast teha. Selles kultuuriliste ideede põrkumiste virvarris jäävad ellu vaid tugevad!

  49.-

  “Kirvetüü”/UUS SUVELAVASTUS! 12. juuli 2019 Tartus Estiko Teguri tänava laohoones

  „Kirvetüü” jutustab väikesest setu kogukonnast, mis peale Eesti taasiseseisvumist oma jätkusuutlikkuse eest peab seisma. Sovhoos on lagunenud ja lihtne töötegemine asendunud musta äriga, mis üksikud väga rikkaks, kuid enamuse lootusetult vaeseks jätab.
  Elustuvad minevikuhõngulised elupildid, mille värvikasse sootsiumisse kuuluvad nii kohalik külalollike, perssekukkunud ärimees, kooperatiivpoodnik, noor õpetajanna, surma piiril balansseeriv posija kui ka alalhoidlik raamatukogutädi.
  Kellele elatud elu, kellele seninägematu eksootika, kellele valus sild olnust olevasse. Sest enam hullemaks minna ei saa – või saab?

  „Kirvetüü“ sai Eesti Teatri Agentuuri 2017. aasta näidendivõistlusel I preemia. Näidend räägib setu keeles Eesti väikeküla elanike ausa ja inimliku loo, millest ei puudu lopsakas ja kohati valus huumor. Ka näidendivõistluse žürii liikmed tõstsid esile näitemängu mõnusat huumorit, mahlakust ning apokalüptilist trööstitust.

  Esietendus 27. juunil 2019 Vanemuise suvelaval Estiko Teguri tänava laohoones (Teguri tn 28a, Tartu)

  Lavastaja ja muusikaline kujundaja Ain Mäeots
  Kunstnik Iir Hermeliin

  Osades: Andres Mähar, Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Raivo E. Tamm, Ott Sepp, Veiko Porkanen, Liina Tennosaar, Margus Jaanovits, Jaanus Tepomees, Ragne Pekarev, Kaia Skoblov, Linda Kolde, Merle Jääger jt

  Alates 1990.-

  Tai Kuningriik. Ajaloolised linnad Ayutthaya ja Sukhothaya 19.11-3.12.2019

  Oleme kokku pannud omanäolise ja mitmekülgse reisiprogrammi, kus saame uusi emotsioone nii meelele kui kehale.Tere tulemast igaveste naeratuse maale!
  Tai kuningriik on Kagu-Aasia üks värvikirevamaid riike ning tõeline turismimagnet – tulvil kontraste ja üllatusi. Seal saavad kokku vaesus ja rikkus, glamuur ja tagasihoidlikkus, päike ja vihmahood. Tai on magnet – kes seal on käinud, see on valmis ikka uuesti ja uuesti tagasi minema.

  Alates 69.-

  Seenioride reisiklubi – teatrireis Narva. “Kremli ööbikud” 20. august 2019

  Siinsamas Eestis, kaugel Narvas on Joala tänav, kus kunagi mürises Kreenholmi manufaktuur. Sealsamas Eesti ja Venemaa vahel kuivanud jõesängis on saar, millest mõlemal pool voolab kaks korda aastas unustuse jõgi – Narva kosk.

  See tehas on parim paik, kus jutustada lugu NSV Liidu mürisevast muusikatööstusest ning selle särava tähe Jaak Joala vastuolulisest saatusest. See on parim paik, kus lasta kõlada Joala poolt surematuks lauldud lugudel ning lasta end kaasa kiskuda ansambli “Radar” rütmidest.

  Kuid see lugu pole mitte ainult Joalast. See on üldistus tervest plejaadist Eesti muusikutest, omamoodi kremli ööbikutest, kes nõukoguliku meelelahutustööstuse masinavärki töös hoidsid ja kuulsust nautisid.

  See on lugu kuulsusest, kurbusest ja tüdimusest.
  See on lugu Jaak Joalast läbi tema karjääri sõlmpunktide, noorest bändimehest üleliidulise superstaarini ja noore eesti muusikamaastiku kujundajani.
  See on lugu kuulsuse ihast ja oskusest seda kanda.
  See on lugu Jaak Joalast läbi tema poolt lauldud laulude sõnade.

  Loo keskmes on üks päev Jaak Joala elust 1987. aastal,
  mõned aastad enne suurelt lavalt lahkumist.
  Sel päeval annab ta ühes tundmatuks jääda soovivas nõukogude linnas 7 kontserti.
  Repertuaar ja samuti publik on suhteliselt sama.
  Tegevus toimub küll ühe päeva jooksul,
  kuid mälupiltidena liigub ta pidevalt oma minevikku ja tulevikku,
  otsides vastuseid uitmõtetele – miks ma praegu siin laval olen ja misasi see on, mida ma siin teen? Mitmes laul see on? Mitmes kontsert see on? Kas see ongi see kuulsus, millest ma unistasin?
  On aasta 1987 ning kaugel Eestis, kodumaal, on samal ajal tõusmas laulev revolutsioon.

  Laval
  MÄRT AVANDI (Endla)
  SAARA KADAK (Rakvere Teater)
  MARIA ANNUS (Vanemuine)
  KATRIN PÄRN
  JUSS HAASMA
  TAMBET SELING (Endla)
  JANEK JOOST
  PRIIT STRANDBERG (Vanemuine)
  ROBERT LINNA
  Lavastaja
  ROBERT ANNUS
  (Eesti Draamateater)
  Autor
  IVAR PÕLLU

  Alates 99.-

  Suvine Helsingi ja sambakarneval. 8. juuni 2019

  Meile nii tuttav Helsingi pakub ikka ja jälle ohtralt võimalusi saada uusi elamusi. Helsingi täidab paljude ootused, sest seal jagub nii kultuuritempleid, ostuvõimalusi kui ka meelelahutust.


  www.seeniorid.ee | Tel: 620 7676 | E-mail: info@seeniorid.ee | © 2018