620 7676

Otsi

Hind 89.-

Sõidame Peipsiveerele! 8.08.2020

Peipsiveerel asuvad juba vanast ajast vene vanausuliste külad, kus elu oli küll kehvem, kuid ausam. Järgiti vanu traditsioone ja elati lihtsat elu, austades jumalat ja püüdes kala. Ükski suurem muutus pole nende inimeste elu vääranud.

  Alates 149.-

  Võrratu ringreis Lätimaal: Turaida-Sigulda-Jurmala-Riia 23.-24.07.2020

  Turaida muuseum-kaitseala avar territoorium on rikas arheoloogia-, arhitektuuri-, ajaloo- ja kunstimälestiste poolest, mis jutustavad alates 11. sajandist tuhande aasta vältel toimunud sündmustest. Turaida muuseum-kaitseala 43,63 ha suurusel territooriumil asub Turaida loss, Turaida Roosi mälestusmärk, kirik Kirikumäel, Folkloori mäega Rahvalaulu park ja mõisa majanduskeskuse hoonestus.

  Läti kuldse sügise  epitsenter – Turaida, tõlkides poeetiliselt livi keelest, tähendab “Jumala aed” ja nautides  Gauja  oru  vaateid tundub tõepoolest  et see on nii. Turaida muuseumis saate tutvuda keskaegse lossi ja selle intrigeeriva muuseumiga, uurida esivanemete rõõme ja nautida kauneid vaateid Gauja orule. Poolel teel Sigulda lossi ja Turaida linnuse vahel asub Baltimaade suurim koobas, Gutmani koobas. See on 19 meetrit sügav, 12 m lai ja 10 m kõrge. Koopas voolab oja, millest joomist peetakse tervislikuks.
  Jūrmala on Läti ainus ametlik kuurort, pealegi asub see vaid 25 km Läti pealinnast Riiast. Jūrmala kuurort on hästi tuntud oma looduslikke rikkuste poolest – siin on pehme kliima, meri, tervislik õhk, ravimuda ja mineraalveed. Linn meelitab oma peaaegu 26 km pikkuse valge liivaga kaetud ranna ja ulatuslike männimetsade, nüüdisaegsete puhkevõimaluste ja kuurordirajatistega. Igal hoo- ja aastaajal on igale linnakülalisele ning igale maitsele palju üritusi – siin toimuvad kunstinäitused, kohalike muusikute ja välisesinejate kontserdid ning palju muud.

  Alates 189.-

  Muinasjutuline Leedumaa 27.-29. juuli 2020

  Leedu on vaatamata suhtelisele väiksusele vägagi mitmekülgne turismimaa, mis pakub meeldejäävaid elamusi ajaloolise arhitektuuri, looduskaunite kohtade, ilusate liivarandade ja sõbralike inimestega. Väga kuulsad on Leedu loodeosas mere ääres asuv kuurortlinn Palanga ja sealne Merevaigumuuseum ning Leedu edelaosas asuv kitsas maasäär, mis kannab nime Kura säär ja kus asuvad Euroopa kõige kõrgemad triivivad liivaluited.

  12

  www.seeniorid.ee | Tel: 620 7676 | E-mail: info@seeniorid.ee | © 2018