620 7676

Madeira

Madeira, mis on Portugali autonoomne piirkond, on tuntud aastaringse sooja ilmastiku ja päikesepaiste ning imelise looduse ja rikkaliku kultuuri poolest. Saar on loodusesõprade paradiis. Kui kordki oled näinud saare lopsakat loodust eukalüpti-ja loorberimetsade ning õitsvate parkide ja aedadega, siis Sinu hing ihkab ikka saarele tagasi.

Portugali ajalugu on ääretult põnev. Portugallastest maadeavastajad on üle maailma tuntud. Madeira saar oli sajandeid ka koht, kust ookeanile suunduvad laevad täiendasid oma joogivee-ja toiduvarusid.

Saare pealinn Funchal võlub oma arhitektuuri, imelise botaanikaaia, kaunite kirikute, suurepärase köögiga restoranide ja kohvikutega ning erinevate kunstimuuseumidega. Portugali köögi suurimateks hõrgutisteks on tomati-ja sibulasupp, kalasupp, tuunikala, värske must mõõkkala, marineeritud sealiha küüslauguga, meekook. Jookidest ei saa proovimata jätta Portugali veine, väga hinnatud jook on piimakohv ja must kange kohv, mida serveeritakse väikesest tassist.

Madeira väikesed linnad on külastamist väärt ning võluvad oma maalilisusega. Madeira on ainus koht maailmas, kus aastasadu tagasi rajatud levadad on säilinud ning neid kasutatakse tänapäevalgi.
Mäekülgedel paiknevad matkarajad on ümbritsetud lopsaka taimestiku ning maalilise maastikuga.

Matkaradu on saarel erineva raskuse ja pikkusega. Kergemad neist on jõukohased ka eakamatele inimestele ja neilegi, kes pole eriti heas füüsilises vormis. Kaunid vaated igal sammul ja kosutav vesi alati käepärast võtta – mida üks rändaja veel tahta oskaks. Tänaseks on paljud populaarsemad levada-rajad ääristatud käsitugedega. Kõik on ülimalt turvaline, vahest liigagi. Hirmu kõrge järsaku serval turnides tundma ei pea ja nii satuvad neile radadele needki, kes muidu kõrgust pelgavad. 
Saarel kasvavad kõikide kliimavöötmete taimed ja viljad, alustades banaanidest ja ananassidest ning lõpetades kapsa ja kartuliga. Saarel on suured viinamarjakasvandused ja Madeira portveinid on üle ilma kuulsad.

Kõige suurem tõmbenumber turistile on ikkagi Madeira loodus, mille ilu peab ise kogema. Eri ilmega on nii ida- kui ka läänekallas, põhja- ja lõunarannik. Pisikesel saarel on olemas nii kõrged mäed kui ka sügavad metsad, kivised platood ja laavakoopad ning muidugi kõige selle ümber ääretu ookean.

Lissabon ja Sintra

16. sajandi algul oli Lissabon 350 000 elanikuga maailma suurim linn. Tänane Portugali pealinn elab tüüpilist Euroopa suurlinna elu. Eestist saabujale pakuvad silmailu ajalooline vanalinn ja suursugused väljakud ning eripalgeline arhitektuur. See elegantne päikesepaisteline linn Atlandi ookeani taustal meenutab oma ajast ja arust kommete ning tavadega ladina muinasjuttu.

Lissabonis saab nautida suurepärast arhitektuuri, sajandivanuseid tramme ja rauast köisraudteed, arvukaid muuseume ja mõnusaid kohvikuid.

Lissabon on ka kahhelkivide linn. Kahhelkivi-kultuuri, mis on säilinud tänapäevani, tõid endaga kaasa moslemid. Kividest tehtud pilte võib kohata kõikjal : metroojaamades, kauplustes, restoranides, tänavatel ja pargipinkidel.
Linna vanim linnaosa on Alfama, mille looklevad tänavad viivad kunagisse mauride keskusesse – 11. sajandist pärinevasse iidsesse lossi.
Imperaatorlikul Belémi rannajoonel hoitakse au sees Portugali „avastuste aega”: siin on suursugune klooster ning imetlusväärsed ausambad näoga jõe suunas, rajatud ajaloo ühe uhkeldavaima koloniaalimpeeriumi ajal. Linna üheks sümbolik on Belemi torn, mille juurest algasid 500 aasta eest kõikide julgete meest tee üle ookeani.

Lissabonis on harva liiga palav või liiga külm, seetõttu saab linna aastaringselt külastada. Esimesed kevadõied ilmuvad tavaliselt veebruari lõpus ja viimased soojad Sahara tuuled hoiavad termomeetri näidu kõrgel veel novembriski. Lissaboni tasub minna ikka võluva lihtsuse ja merelise maagia pärast. Seda pakub see Lõuna-Euroopa kuldajastu linn kindlasti.

SINTRA
Näha maailma, nägemata Sintrat, tähendab maailma mitte näha!
Kuningate kunagine suvine meelispuhkepaik asub Serra mäe põhjanõlvadel. Linnake on UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Loodus on väga lopsakas, linnas on palju purskaeve, parke, tänavad on kitsad ja armsad.

CABO DA ROCA
140m kõrgusel rannakaljul asuv majakas tähistab mandri Euroopa kõige läänepoolsemat punkti. 14. sajandil arvati, et see on maailma ots.

CASCAIS
Rikaste lissabonlaste suvituslinn, kus asuvad uhked suveresidentsid.

ESTORIL
Kuurortlinn, kus asub Euroopa suurim kasiino, kus on 1970. a filmitud James Bondi filmi.

Lõuna-Saksamaa

Saksamaad peetakse maailma üheks kõige turvalisemaks reisisihiks. Turistide hulga poolest on Saksamaa Euroopas viiendal kohal. Välisturistide seas on Saksamaal kõige populaarsemad Baierimaa ja Baden-Württemberg.

Kristallselged jõed ja järved, rahvuspargid ja mitmed loodus- ja maastikukaitsealad, salapärased metsad ja päikselised nõlvad, metsik-romantilised keskmäed ja majesteetlikud Alpid, koos Saksamaa kõrgeima tipu Zugspitzega on paradiis igale turistile.
Baierimaa kombed ja südamlik külalislahkus on kogemist väärt.
Lõuna-Saksamaal pakub Baierimaa koos oma pealinna Müncheniga justkui piltpostkaardilt pärit looduslikku ilu. Kaunis loodus, tervislik õhk, rikas kultuur ja hubane Baierimaa elustiil on omaette kaubamärk. Keskaegsed linnused ja linnad, kaunid lossid ja baroksed kirikud pakuvad Baierimaa metropoli kõrval selleks kõigeks ideaalse tausta.

Koos Rheinland-Pfalzi ja Saarimaaga on Lõuna-Saksamaa rahvaarv ligi 29 miljonit. Lõuna-Saksamaale on omased ülemsaksa – alemanni, baieri ja frangi – murded.
Lõuna-Saksamaa suurim linn on ligikaudu 1,35 miljoni elanikuga München.
München on tuntud kultuuri-ja meelelahutuslinn Parmad vaatamisväärsused: Alter Peter (vaateplatvorm kauni linnavaatega) ja Dom (Frauenkirche), uus ja vana Raekoda, Marienplatz, Neuhauseri tänav,  Odeonsplatz, Baieri  kuurvürstide, hertsogite ja kuningate elamise-ja valitsemise loss.
Ulm on linn Baden -Würtenbergi liidumaal, mis asub Doonau jõe kaldal. Memmingen –  enam kui 850 aastase ajalooga linn oma tornide, väravate ja viilkatustega. Saksa vanim linn Kempten.
Saksamaa kõrgeim mäetipp on Zugspitz (2962m), kus saab katsuda keset suve lund, imetleda liustikku ja nautida 360° panoraamvaadet nelja riigi Alpide enam kui 400-le mäetipule. Berchtesgadeni Rahvuspark koos Berchtesgadeni soolakaevandusega on muljetavaldav, kokku pea 1400m  reis  rongiga soolamäe sisemusse.

Looduslik ilu ja kultuuriline mitmekesisus muudavadavad Baierimaa oma külalistele usaldusväärseks ja meeleolukavaks paigaks.

Malta

Malta on unikaalne saareriik Vahemeres, põneva ajaloo ja värvika rahvaga.

Kaunid vaated ja ainulaadne arhitektuur teevad Maltast paeluva puhkusepaiga, mis on eriti nauditav kultuurihuvilisele reisijale.

Malta uhkuseks on maailma vanimad sideaineta ehitatud templid ja Püha Johannitide Ordu rüütlite poolt ehitatud linnad. Aastatuhandete jooksul on Malta ahvatlenud erinevaid vallutajaid, foniiklastest brittideni, ja seda just Malta strateegilise asupaiga tõttu Euroopa ja Aafrika vahepeal. Maltal leiate huvitava koosluse kristlikest ja araabia mõjutustest – selle katoliikliku riigi elanikud räägivad omavahel keelt, mis on sügavate semiidi juurtega. Maltalaste toidulaual on nii araablastelt kui ka itaallastelt kohandatud roogi. Imehästi sobib sooja oktoobriõhtusse ka kohalikest viinamarjadest villitud vein.

Maltal veedate põneva nädala, jalutades Mdina keskaegsetel tänavatel ja avastades Malta barokset pealinna Vallettat. Suursugused ja müstilised eelajaloolised templid võluvad ka kõige kogenumat rändajat.

Külastame ka Malta sõsarsaart Gozot ja külastame muuhulgas selle pealinna Victoriat ja kuulsat Asuurakent.

Malta rahvuskoogi ja rahvatantsuga on teil võimalus tutvuda rahvusõhtul, kus soovijad saavad lisaks kohaliku toidu ja veini nautimisele ka tantsu teha.

2018. aastal on Valletta Euroopa kultuuripealinnaks. Tule ja tutvu selle põneva ja ainulaadse saareriigiga, mida teenitult kutsutakse ka Vahemere pärliks.

Gotland

Keset laiuvat sinist merd asub Läänemere üks suurim ja salapäraseim saar – rooside saareks kutsutud Gotland. Gotland on üks ajalooliselt rikkamaid piirkondi Rootsis. Saar on väga kontrastiderohke. Tal on pakkuda kuhjaga huvitavaid vaatamisväärsusi ja põnevaid lugusid, sest mitte kuskil mujal ei ole nii suures kontsentratsioonis keskaegseid vanu kirikuid ja vanu kultuurimälestisi kui Gotlandil.

Balti mere pärliks kutsutud ning samal ajal Gotlandi keskuseks olev linn on Visby– 20 000 elanikuga, üle 5000 aasta vanune hansalinn. Ent Visby ei ole ainult ajalooline linn, vaid ka moodne, kaasaegne, kõigi elanike vajadusi rahuldav, saginat täis keskus.

Gotland on ehe näide sellest, kui minevik kohtub olevikuga. Gotland on tuntud koht ka selle poolest, et pakub suurepäraseid kulinaarseid elamusi ja kaasaegset disaini. Head restoranid praktiliselt kasvavad seal puu otsas, mitte ainult Visbys, vaid ka igal pool maakohtades.

Saar pakub erilisilooduselamusi- siin on  järsud lubjakivist kaljuseinad, puutumatu ja rikkalik taimestik, pehmed rannaliivad, armsad külakesed ning ringiliikuvad lambakarjad. Järsud, valendavad lubjakaljud, madalad rannaveed, omanäoline flora ja fauna ning värvikas ajalugu muudavad iga puhkaja reisi vürtsikaks ja põnevaks.

Gotland on matkajate ja lihtsa rändurihingega inimeste paradiis – looduse ehedus ja mõistlikud mõõtmed, head ööbimisvõimalused ja lahke saarerahvas teevad juba iseenesest olemise mõnusaks. Saare põhjamaiselt eksootiline loodus ja eluolu annab suurepärase võimaluse puhata meeli ning igaüks lahkub Gotlandilt igavese hingerahuga.

Soome

Soome asub vaid mõnetunnise meretee kaugusel, on kodune, puhas ja turvaline, ent ometi on see maa põnevam kui ehk arvata oskame.
Soomes leiab vahvaid ettevõtmisi igale eale. See on vahva ja mõnus koht kuhu perega puhkama minna või lihtsalt sõpradega uusi kohti avastada. Mõnusaks ajaveetmiseks sobivad näitused ja kontserdid. Sobilikke suveniire leiab väikestest poekestest, stiilsetest butiikidest ja suurtest kaubamajadest.


www.seeniorid.ee | Tel: 620 7676 | E-mail: info@seeniorid.ee | © 2018