620 7676

Loodusidülliline Baierimaa. 1.-8. juuni 2019 / 2 vaba kohta!

Kristallselged jõed ja järved, rahvuspargid ja mitmed loodus- ja maastikukaitsealad, salapärased metsad ja päikselised nõlvad, romantilised mäed ja majesteetlikud Alpid, koos Saksamaa kõrgeima tipu Zugspitzega, on paradiis igale turistile.

Baierimaa kombed ja südamlik külalislahkus on kogemist väärt.
Lõuna-Saksamaal pakub Baierimaa koos oma pealinna Müncheniga justkui piltpostkaardilt pärit looduslikku ilu. Kaunis loodus, tervislik õhk, rikas kultuur ja hubane Baierimaa elustiil on omaette kaubamärk. Keskaegsed linnused ja linnad, kaunid lossid ja baroksed kirikud pakuvad Baierimaa metropoli kõrval selleks kõigeks ideaalse tausta.
Iga väiksemgi külake teab, kuidas teelisi kostitada. Kohalikud armastavad üle kõige valgeid vorste (Weißwurst), soolakringleid (Bretzel), purustatud pannkooke (Kaiserschmarrn) ja valget nisuõlut (Weißbier).

Broneeri

Reisikava

Imeline ringreis Baierimaal.
Rühmajuht Inno Joonas, giid Aune Kirotar. 

1.PÄEV   Laupäev, 1. juuni

Lend Tallinn-München. München – tuntud kultuuri-ja meelelahutuslinn. Peale saabumist jalutuskäik linnas:  Dom (Frauenkirche), uue ja vana Raekojaga Marienplatz,  Odeonsplatz (teatiinide kirik, residents). Nymphenburgi lossi külastus.Baieri kuurvürstide ja kuningate suveresidents. Jalutuskäik lossiaias, mis on inglise stiilis maapark oma kanalite, kaskaadide,sildade ja kujukestega. Soovijatel võimalus sõita kanalitel gondliga ( 30min.15EUR pers).

Park avatud 6.00-.18.00. Purskaevud töötavad iga päev  kell 10-12 ja 14-16. Loss avatud 9-18, viimane sissepääs 20 min enne sulgemist. Ainult lossi sissepääs grupile 5EUR, kombipilet koos pargis asuvate losside külastamisega 9 EUR.Piletihinnad 2018 järgi

Pärastlõunal jätkame reisi Ulmi suunas. Ööbimine Ulmis.

2.PÄEV  Pühapäev,  2. juuni

Ulm- on linn Baden -Würtenbergi liidumaal. Asub Doonau jõe kaldal.Ulmi toomkirik on maailma kõrgeim kirik, mille tornitipp asub maapinnast 161,53m kõrgusel. Jalutuskäik  linnas, vaatamaks peamisi vaatamisväärsusi ja toomkiriku  külastus.

Teekond jätkub saarelinna Lindausse, mida kutsutakse Bodensee pärliks. Lindau vanalinn asub Bodeni järves oleval 68 hektari suurusel Lindau saarel. Jalutuskäik linnas.

Ööbimine Meersburgis.

3.PÄEV  Esmaspäev, 3. juuni

Sõidame laevaga Mainau saarele. Saar on tuntud ka Lillesaare nime all. Aastal 1853 muutis Badeni suurhertsog Friedrich terve saare lilleaiaks, mis ümbritseb aastaist 1739-46 pärinevat kaunist barokset lossi. Selle omanikeks on perekond Bernadotte.

Ööbimine WASSERBURG am Bodessee’s.

4.PÄEV  Teisipäev, 4. juuni

Sõidame Pfänderi köisraudteega (Pfänderbahn) ja naudime võrratut vaadet Bodenseele, Saksamaale, Austriale, Šveitsile ja 240-le Alpi tipule. Köisraudtee peatuse juures asuval pooletunnnisel matkarajal saab infot fauna ja flora kohta ning jälgida erinevaid loomi. Pilet 8.70  (edasi-tagasi).

Jätkame teekonda ja sihtpunktiks on  Breitachklamm – erakordne looduselamus igale eale. 2- 2,5 tunnine matk, mis on jõukohane kõigile. Kesk-Euroopa sügavaim kanjon. Riietus mugavalt sportlik.

5.PÄEV   Kolmapäev, 5. juuni        Kui sealt pilvepiirilt alla vaatan…

Sõidame Saksamaa kõrgeima mäetipu Zugspitze otsa ( 2962m), et katsuda keset suve lund, imetleda liustikku ja nautida 360° panoraamvaadet nelja riigi Alpide enam kui 400-le mäetipule. Alla sõidame 2017 avatud uue tõstukiga.

Päeva teisel poolel jätkame maist teekonda ja  külastame renesanssjuveeliks nimetatud Tratzbergi lossi. Kohale saab„Tratzbergi express“-iga (pilet 1.50, üks ots) või jalgsi jalutades (20min).

Ekskursioon giidiga  kestus 1 tund, Ööbimine KITZBÜHELIS.

6.PÄEV    Neljapäev, 6. juuni   Berchtesgadeni Rahvuspark

Tänane teekond viib meid maa alla- külastame Berchtesgadeni soolakaevandust. Muljetavaldav, kokku pea 1400m  reis  rongiga soolamäe sisemusse.

Jätkame oma reisi, kulgedes idüllilise Königssee  äärde. Teeme laevasõidu kristallselge, smaragd

rohelise veega järvel ja naudime kauneid vaateid ning kuulame laevajuhi pasunapuhumisest tekkinud kaja imelisi helisid.

Laevasõit toimub elektril töötavate paatidega, et mitte keskkonda reostada  ja vaikust ning õigeid helisid nautida. Laevadel ei ole WC-d. selle kasutamise võimalus on lisaks enne paadile minekut St. Bartholomäs , kus on võimalik teha 30 minutine ringkäik, võimalik läbida ka ratastooliga ja külastada kirikut (seda, mis on ülaloleval fotol.) Ööbimine Bad Reichenhallis.

7.PÄEV   Reede, 7. juuni 
Oma reisi eelviimase päeva veedame  3 jõe- Doonau, Inni ja Iltzi jõgede ühinemiskohas asuvas linnas Passaus, mille ajalugu ulatub Rooma aegadesse.Tutvume barokse vanalinna ja teiste vaatamisväärsustega ning külastame Püha Stefanose katedraali, milles asub maailma suurim kirikuorel (231 registrit ja 17388 vilet) ja kuulame orelikontserti (5EUR).

Ööbimine LANDSHUT’is.

8.PÄEV  Laupäev, 8. juuni

Lend München -Tallinn.

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

Reisi hind:
899.-   SOODUSHIND 799.- (kuni 1.03.2019 või kuni kohti jätkub)

Hind sisaldab:
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenused
* Lennupiletid Tallinn-München-Tallinn
* Mugava bussitransfeeri kogu reisi vältel
* Majutuse 2-kohalises toas
* Hommikusöögid hotellides
* Kõik ekskursioonid

Lisatasu eest:
* Sissepääsupiletid tasulistesse kohtadesse (muuseumid, mäekuru jne)
* Tervise- ja reisitõrkekindlustus
* Majutuse 1-kohalises toas

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E,K,N kell 10:00-14:00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee


www.seeniorid.ee | Tel: 620 7676 | E-mail: info@seeniorid.ee | © 2018