620 7676

Ooper “La Traviata” sügis 2020 Riia Rahvusooperis

“La Traviata” – see on ooperite ooper, klassika, mis ei aegu. 19. sajandi keskpaigast alates on see vallutanud publikut kõikjal maailmas ning kujunenud üheks armastatumaks ooperiks muusikateatri ajaloos.
La Traviata” on Giuseppe Verdi ooper, mille libreto on kirjutanud Francesco Maria Piave. Ooper baseerub Alexandre Dumas noorema kurikuulsal romaanil La dame aux Camélias (Kameeliadaam), mis ilmus 1848. aastal.
“Traviata” esietendus toimus juba märtsis 1853 Veneetsias Teatro la Fenice’is.

Broneeri

Teatrireisi tutvustus
Reisikava

La Traviata” on Giuseppe Verdi ooper, mille libreto on kirjutanud Francesco Maria Piave. Ooper baseerub Alexandre Dumas noorema kurikuulsal romaanil La dame aux Camélias (Kameeliadaam), mis ilmus 1848. aastal.

“Traviata” esietendus toimus juba märtsis 1853 Veneetsias Teatro la Fenice’is.

Ooperi soosituse põhjuseks on peetud Verdi suutlikkust muusikas portreteerida inimese seotust ühiskonnaga. Teose vokaalset ja emotsionaalset ulatust on läbi aegade peetud ääretult suureks.

“Traviata” puhul soovisid nii helilooja kui ka libretist, et tegevus toimuks kaasajas, kuid tsensuuri tõttu tuli neil tegevus viia ajas tagasi 18. sajandisse. Tsensorid vaatasid sellel ajastul Itaalias läbi kõik tuntud ooperimajade libretod, ennetamaks mässu valitsejate vastu või amoraalsete elukommete levikut. Selline tsenseerimine oli peamisi põhjuseid, miks paljud tuntud heliloojad Itaaliast lahkusid (nt. G.Rossini).
Ajastu muutmise nõue tulenes “Traviata” libreto aluseks olnud raamatust, mis on Dumas’ lugu tema nooruspõlve armuloost tuntud kurtisaani Marie Duplessiga. Kuid ajalisele muudatusele vaatamata oli  lugu langenud naisest liiga avameelne. Näiteks 1856. aastal esietendus teos Inglismaal , kus kirik üritas seda amoraalsuse tõttu keelata ja kuninganna hoidus etenduste perioodil teatri külastamisest. Samal aastal toimus esietendus ka New York-s, kus leiti, et tegevustik on äärmiselt ebamoraalne, kuid vaevalt rohkem punastama panev kui “Don Giovanni” oma.

Reisikava:
6.45-7.00
 Kogunemine Vene Kultuurikeskuse ees

7.00 Väljub buss Riiga.  Väike peatus Pärnu Kaubamajaka juures.
Riias linnaekskursioon bussiga ja jalgsi.
Lõunapeatus eteeme Lidos.
15.00-17.45 Etendus “La Traviata” Riia Rahvusooperis
18.00 Alustame sõitu Tallinna. Väike peatus Pärnu Kaubamajaka juures
22.30 Orienteeruv saabumine Tallinna

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

Reisi hind:
SOODUSHIND 89.- 

Hinnas sisaldub:
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenus
* Bussisõit Tallinn-Riia-Tallinn
* Etenduse “La Traviata” pilet (read 3-6)
* Riia linnaekskursioon

Lisatasu eest:
* Reisikindlustus

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E,K,N kell 10:00-14:00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee


www.seeniorid.ee | Tel: 620 7676 | E-mail: info@seeniorid.ee | © 2018